Upgrade your equipment with the Archer 3/8" .063" 60DL Semi-Chisel Chainsaw Chain Loop (A-063-60DL). This high-quality replacement chain for chainsaws features a semi-chisel design that ensures effective cutting performance and durability, making it ideal for cutting through various types of wood and debris. Archer Chain Loops are a reliable choice for both professional loggers and homeowners seeking a dependable replacement chain for their chainsaw.
| Model # | A-063-60DL |
| UPC | 9337535997156 |
| Brand | Archer |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Type | Chain |
| Gauge | .063" |
| Pitch | 3/8" |
| Drive Links | 60 |
| Chain Type | Semi Chisel |
Calculate Shipping
Standard Shipping - FREE
REVIEWS
Be The First To Review This Product!
Help other The Grit users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
