Cushion cut blade carrier built to actively absorb impact and reduce rotational vibration, protecting your mower's engine and ensuring a notably smoother cutting experience.
Compatibility:
- Suits Masport 18" and 20" cut models
| Model # | JM1605 |
| Brand | JAK Max |
| Type | Lawnmower Blade Carrier |
| Length | 260mm |
| Suits | 18" and 20" Cut Models |
| Oem Part Number | Masport 980653 |
| Centre Hole | 5/8" |
| Keyway | 4mm |
Calculate Shipping
Standard Shipping - FREE
REVIEWS
Be The First To Review This Product!
Help other The Grit users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
