A high-performance 20 inch chainsaw bar with a premium sprocket tip. Designed for precision and durability in professional firewood and estate maintenance.
Compatibility: Suits saws requiring the EX/41 mount.
Compatibility: Suits saws requiring the EX/41 mount.
| Model # | 027FV4 |
| Brand | Tsumura |
| Type | Chainsaw Bar |
| Bar Type | Sprocket Nose |
| Bar Length | 20" |
| Gauge | .050" |
| Pitch | 3/8" |
| Oregon Mount | A176 |
| Mount Pattern | EX/41/A176 |
Calculate Shipping
Standard Shipping - FREE
REVIEWS
Be The First To Review This Product!
Help other The Grit users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
