A premium lightweight bar featuring a sprocket nose and robust construction. Engineered to provide better manoeuvrability and balance during professional felling and bucking tasks.
Compatibility: Suits Husqvarna models including 365, 372XP, 385XP, 390, 394XP, 395XP, 576, and 3120XP.
Compatibility: Suits Husqvarna models including 365, 372XP, 385XP, 390, 394XP, 395XP, 576, and 3120XP.
| Model # | 437FK4 |
| Brand | Tsumura |
| Type | Chainsaw Bar |
| Bar Type | Lightweight Sprocket Nose |
| Bar Length | 24" |
| Gauge | .063" |
| Pitch | 3/8" |
| Oregon Mount | D009 |
| Mount Pattern | HV/17/D009 |
| To Suit Brands | Husqvarna |
Calculate Shipping
Standard Shipping - FREE
REVIEWS
Be The First To Review This Product!
Help other The Grit users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
