High-performance professional sprocket nose bar. Provides exceptional durability and smooth cutting performance for demanding forestry tasks.
Compatibility: Suits Husqvarna, Jonsered, and Makita models with D009 mount.
Compatibility: Suits Husqvarna, Jonsered, and Makita models with D009 mount.
| Model # | 437PV4 |
| Brand | Tsumura |
| Type | Chainsaw Bar |
| Bar Type | Sprocket Nose |
| Bar Length | 24" |
| Gauge | .063" |
| Pitch | 3/8" |
| Drive Links | 84 |
| Oregon Mount | D009 |
| Mount Pattern | HV/17/D009 |
| To Suit Brands | Husqvarna, Jonsered, Makita |
Calculate Shipping
Standard Shipping - FREE
REVIEWS
Be The First To Review This Product!
Help other The Grit users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
