A 25 inch lightweight professional bar with .404 inch pitch. Designed to provide a lighter cutting platform for high-powered Stihl professional chainsaws.
Compatibility: Suits Stihl models with D025 large mount.
Compatibility: Suits Stihl models with D025 large mount.
| Model # | 233PK5 |
| Brand | Tsumura |
| Type | Chainsaw Bar |
| Bar Type | Lightweight Sprocket Nose |
| Bar Length | 25" |
| Gauge | .063" |
| Pitch | .404" |
| Oregon Mount | D025 |
| Mount Pattern | SN/31/D025 |
| To Suit Brands | Stihl |
Calculate Shipping
Standard Shipping - FREE
REVIEWS
Be The First To Review This Product!
Help other The Grit users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
