A high-quality 30 inch sprocket nose bar designed for professional saws. Built for durability and reliability in heavy-duty timber processing.
Compatibility: Suits Husqvarna, Dolmar, Jonsered, Makita, Partner, Poulan, and Solo models.
Compatibility: Suits Husqvarna, Dolmar, Jonsered, Makita, Partner, Poulan, and Solo models.
| Model # | 443FV4 |
| Brand | Tsumura |
| Type | Chainsaw Bar |
| Bar Type | Sprocket Nose |
| Bar Length | 30" |
| Gauge | .058" |
| Pitch | 3/8" |
| Drive Links | 102 |
| Oregon Mount | D009 |
| Mount Pattern | HV/17/D009 |
| To Suit Brands | Dolmar, Husqvarna, Jonsered, Makita, Partner, Poulan, Solo |
Calculate Shipping
Standard Shipping - FREE
REVIEWS
Be The First To Review This Product!
Help other The Grit users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
