Professional-grade 30 inch lightweight bar for Stihl saws. Features a premium sprocket nose for efficient, low-friction operation in heavy timber.
Compatibility: Suits Stihl models with D025 large mount.
Compatibility: Suits Stihl models with D025 large mount.
| Model # | 235FK4 |
| Brand | Tsumura |
| Type | Chainsaw Bar |
| Bar Type | Lightweight Sprocket Nose |
| Bar Length | 30" |
| Gauge | .063" |
| Pitch | 3/8" |
| Oregon Mount | D025 |
| Mount Pattern | SN/31/D025 |
| To Suit Brands | Stihl |
Calculate Shipping
Standard Shipping - FREE
REVIEWS
Be The First To Review This Product!
Help other The Grit users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
