Professional 36 inch long bar featuring a sprocket nose for heavy-duty applications. Designed for maximum durability and precision in professional forestry.
Compatibility: Suits Husqvarna, Dolmar, Makita, and Jonsered models with D009 mount.
Compatibility: Suits Husqvarna, Dolmar, Makita, and Jonsered models with D009 mount.
| Model # | 434PV5 |
| Brand | Tsumura |
| Type | Chainsaw Bar |
| Bar Type | Sprocket Nose |
| Bar Length | 36" |
| Gauge | .063" |
| Pitch | .404" |
| Drive Links | 108 |
| Oregon Mount | D009 |
| Mount Pattern | HV/17/D009 |
| To Suit Brands | Husqvarna |
Calculate Shipping
Standard Shipping - FREE
REVIEWS
Be The First To Review This Product!
Help other The Grit users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
