Professional .325 inch pitch 20 inch bar with a premium sprocket tip. Designed for mid-range saws used in professional tree care.
Compatibility: Suits Jonsered 45, 49, 50, 51, 370, 380, 410, 420, 450, 490, 510, 520, 535, 590, 2014, 2015, 2016, 2036, 2040, 2041, 2045, 2050, 2051, 2054, 2141, 2145, 2149, 2150, 2152, 2153, 2156, 2159, 2234, 2240, 2245.
Compatibility: Suits Jonsered 45, 49, 50, 51, 370, 380, 410, 420, 450, 490, 510, 520, 535, 590, 2014, 2015, 2016, 2036, 2040, 2041, 2045, 2050, 2051, 2054, 2141, 2145, 2149, 2150, 2152, 2153, 2156, 2159, 2234, 2240, 2245.
| Model # | 376SR2 |
| Brand | Tsumura |
| Type | Chainsaw Bar |
| Bar Type | Sprocket Nose |
| Bar Length | 20" |
| Gauge | .058" |
| Pitch | .325" |
| Oregon Mount | K095 |
| Mount Pattern | UH/01W/K095/A095 |
| To Suit Brands | Jonsered |
Calculate Shipping
Standard Shipping - FREE
REVIEWS
Be The First To Review This Product!
Help other The Grit users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
